"Narkomana się tworzy: - w domu, szkole, uczelni, na podwórku i na kolonii, słowem wszędzie. Lepi się go z cudownej materii dziecięcej naiwności, chęci poznania świata, wrażliwości, uczuć, porywów serca, najskrytszych tajemnic i szczerych łez."

Marek Kotański

Zadzwoń do nas
501 376 764

Dla rodziców

1. „Narkotyki – zagrożenie naszych czasów” mówiące o podstawowych objawach i pierwszych sygnałach zażywania narkotyków przez dzieci. M.in. prezentacja tzw. „gadżetów” narkotykowych, czyli rzeczy, które rodzice mogą znaleźć u swoich dzieci, które eksperymentują z narkotykami. Po wykładzie istnieje możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji z zainteresowanymi tematem rodzicami.

Czas trwania: 1 godzina lekcyjna

Cena 600 złotych


2. „Dziecko z problemem alkoholowym – jak mu pomóc?”. Wykład obejmuje następujące zagadnienia: dlaczego dorośli piją alkohol, dlaczego pije młodzież, choroba alkoholowa, dziecko w rodzinie alkoholowej, dziecko zagrożone alkoholizmem.

Czas trwania: 1 godzina lekcyjna

Cena 600 złotych


3. „Przemocy można się oduczyć – podstawowe strategie wychowawcze dla rodziców, których dziecko zetknęło się z przemocą” – w czasie tych zajęć mówimy o przemocy psychicznej i jej konsekwencjach, o tym w jaki sposób uczymy się agresji. Zwracamy uwagę na to, jak rozpoznać że dziecko stało się ofiarą przemocy rówieśników. Uświadamiamy, co robić by dziecko nie naśladowało agresji rodziców, jak radzić sobie w sytuacji, gdy dziecko nie ma do nas zaufania i nie chce rozmawiać? Odpowiadamy na pytanie: czy można karać bez upokorzenia i przemocy?

Czas trwania: 1 godzina lekcyjna.

Cena 600 złotych